Okolie

Pre turistov

Národný park Malá Fatra a Veľká Fatra sú perlou medzi slovenskými horami. Využite prekrásnu prírodu na turistiku, cykloturistiku a v zimnom období na zjazdové a bežecké lyžovanie. Čakajú na vás kilometre prekrásnych turistických a upravených lyžiarskych aj bežeckých trás. Hlavný hrebeň centrálnej časti Malej Fatry tvoria mohutné vrcholy presahujúce výšku 1500m (Kriváň 1709m, Chleb 1648m, Stoh 1608m, Veľký Rozsutec 1610m), ktoré sa striedajú s prekrásnymi dolinami. Veľmi príjemná je prechádzka turistickými kaňonmi v Gaderskej doline (Veľká Fatra), ktoré zanechávajú neopakovateľný zážitok.

Pre cykloturistov

Priamo pred penziónom Marco Polo začína jedna s najkrajších cyklotrás na Slovensku – Turčianska cyklomagistrála. Čakajú na Vás kilometre príjemných chvíľ v sedle bicykla.

Pre lyžiarov

Martinské hole – jedno z najkrajších lyžiarskych stredísk na Slovensku. Nádherná panoráma, pri jasnom počasí všetky hory na dosah! Sú pre všetky kategórie lyžiarov (aj snowboardová dráha a rampa) a ideálne snehovými podmienkami, obvykle sa lyžuje až do jari na prírodnom snehu. Sú vo výške 1500 metrov dostupné autom 5 kilometrovou prístupovou cestou a náš penzión je od tejto prístupovej cesty vzdialený len 500 metrov.
Jasenská dolina – od penziónu vzdialená 15 km je dlhodobo kvalitné a vyhľadávané stredisko v krásnej doline vhodné aj na bežecké lyžovanie a v lete na prechádzky dolinou.
Snowland Valča – od penziónu vzdialené 18 km je prekrásne stredisko ideálne na rodinnú lyžovačku s kvalitnými službami v zimnom aj letnom období.

Pre športovcov a relax

Jazdectvo (Blatnica), splavovanie riek Turiec a Oravy, v blízkom okolí množstvo tenisových kurtov s rôznym povrchom , horolezecké možnosti, kúpaliská Vrútky (300m) a Martin (4 km), plaváreň so saunou v Martine, kúpele a termálne kúpaliská v Turčianskych Tepliciach (25km)

Za kultúrou

Centrum národnej kultúry Slovákov moderné a rušné mesto Martin (3 km) návštevníkom ponúka výborné podmienky na kultúrne vyžitie. Nachádza sa tu Slovenské komorné divadlo, prírodovedné múzeum Andreja Kmeťa, Slovenské národné múzeum, múzeum Slovenskej dediny, Matica Slovenská, kiná, diskotékové kluby atď., neďaleko je hrad Strečno.

Poskytujeme aj informačný servis o turistických chodníkoch, cykloturistických trasách, kúpaliskách, návštevách okolia (hrady, zámky, múzeá, skanzeny, jaskyne, termálne bazény, pútnické miesta, rybárčenie, jazdectvo, splavy, športové areály – telocvične, tenis, lyžiarske škôlky, požičovne lyží, bicyklov, salašníctvo – ovčiarstvo…)

Zabezpečujeme – horských vodcov, sprievodcov na rafting, rybolov.

Pre všetkých, ktorí hľadáte pokoj

„Turčianska záhradka“ ponúka prírodu, ktorá poskytuje nevyčerpateľné krásy, pohľady a scenérie. Prostredie, ktoré posilňuje i podmaňuje. Pokoj, ktorý napĺňa človeka šťastím, ktorý inšpiruje i núti zamýšľať sa. Žriedlo pre načerpanie nových fyzických i psychických síl po zhone všedných dni.

Kontakt

PENZIÓN Marco Polo
Horná Kružná 4, Vrútky

Telefón:
+421 43 4285 151
+421 918 698 458
+421 908 395 050

E-mail: info@penzionmarcopolo.sk

Otváracie hodiny
Po-Pia 16:00 - 22:00
So: 11:00 - 22:00
Ne: zatvorené

 

 

 

BSki